A TELKI KÖZÉLETI KLUB SZERVEZÉSÉBEN

2025-ben fókuszban:
Fenntartható kertek és zöldterületek

2025-ben fókuszban:
Fenntartható kertek és zöldterületek

Iskolai foglalkozások a biológiai sokféleség jegyében

Az Öko héthez kapcsolódóan az ESSRG a Pipacsvirág Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola felsős osztályaiban foglalkozásokat tart a következő projekt keretében:

Az EU által finanszírozott PLANET4B projektben a biodiverzitással kapcsolatos viselkedést és döntéseket vizsgáljuk különböző jellemzők mentén. Kreatív, cselekvésközpontú és a résztvevők aktív bevonásával készülő kutatás útján a projekt elméleteket, módszereket és jó gyakorlatokat gyűjt és elemez annak érdekében, hogy segítse a tudásra épülő hatékony döntéshozatalt. Az ESSRG kutatócsoport vezetésével készülő magyarországi tanulmány a hazai biodiverzitás-oktatást vizsgálja, többek között azt, milyen módszerekkel lehetne a gyermekek természethez fűződő viszonyán javítani. Ehhez gyűjtöttünk össze az elmúlt két év során néhány jól bevált, élményalapú tanítási gyakorlatot.

Az egyik ilyen módszerünk egy interaktív környezeti nevelési óra, ahol a biológiai sokféleséget, vagyis a természetben megtalálható élőlények sokszínűségét és összekapcsolódását ismertetjük meg a tanulókkal közérthető, játékos módon. Ez a tanóra a 45 perces kerethez igazított, és az elmúlt két év során már számos iskolában részt vettek benne általános iskolás tanulók. Munkánkkal szeretnénk elősegíteni az iskolák közötti tapasztalatcserét, bemutatni a gyermekeknek és a tanároknak a természet megismerését és megszeretését szolgáló interaktív feladatokat, és összességében segíteni a hazai biodiverzitás-oktatást.

Előadók

Czett Carmen

 

Kelemen Eszter