Egy gyógyító kert részvételi tervezése
március 25. kedd 17:00 - Nagyterem
A mentális egészséggel kapcsolatos problémák fokozódnak a társadalmakban. Tudományos és gyakorlati bizonyítékok állnak rendelkezésre a zöldterületi tevékenységek (például a kertészkedés) pozitív hatásairól az emberi egészségre és jólétre. A COEVOLVERS projekt keretében az ápoltakkal, egészségügyi szakemberekkel, környezetvédelmi és kertészeti szakértőkkel, valamint néhány helyi szervezettel közösen készítünk koncepciót egy mentálhigiénés intézetben működő gyógyító és ehető kert kialakítására. Az előadás során bemutatjuk a projektben közreműködő partnereket, a gyógyító kertek sajátosságait, a részvételi tervezés módszertanát és az eddig elért eredményeket.
https://www.essrg.hu/hu/termeszetalapu-megoldasokkal-a-befogadobb-es-rugalmasabb-kozossegekert/
A Coevolutionary approach to unlock the transformative potential of nature-based solutions for more inclusive and resilient communities (Koevolúciós megközelítés a természetalapú megoldásokban rejlő átalakító potenciál felszabadítására a befogadóbb és rugalmasabb közösségek érdekében) az Európai Unió Horizon Europe tudományos programjának finanszírozásában futó négyéves (2022–2026, 101084220 szerződési számú) kutatási projekt.

Előregisztráció
Előadó

Réthy Katalin
Agroökológus, gazdálkodó, a Magház Egyesület elnöke. Pátyon vezeti árutermelő és közösségi szemléletű kisgazdaságát, a Magház Egyesület tagjaként munkája középpontjában a mezőgazdasági sokféleség áll. Szakmai munkatársként a Coevolvers projektben az ökológia- művészetek- kertészkedés és a gyógyító munka gyakorlati összekötésén dolgozik.
